KARNAWAŁNA TENERYFIE


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KARNAWAŁU 2016!

Karnawał na Teneryfie – poznaj szczegóły programu: KLIKIJ TU

Wyspy Kanaryjskie zaskakują przybyłych nie tyko całą gamą mikroklimatów, ale także swoją bogatą i niepowtarzalną kulturą. Tematem nadchodzącego karnawału 2016 są lata 80-te. Obecność obowiązkowa.

Plakat najbliższego karnawału zaprojektował Javier Torres Franquis i przedstawia tzw. Chicharro (gatunek ryby podobnej do sardynki – alegoria używana do mieszkańców Santa Cruz) w przebraniu arlekina. Szczegółowy program Karnawału 2016!

 

NIEPOWTARZALNA IMPREZA!

Największą kanaryjską fiestą z prawdziwego zdarzenia jest coroczny karnawał w Santa Cruz na Teneryfie. Pod względem rozmachu i zaangażowanych środków przewyższa go jedynie karnawał w Rio de Janeiro.

 

KARNAWAŁ – JEGO POCHODZENIE:

Karnawał, słowo zaczerpnięte z łaciny oznaczało pożegnanie mięsa przed rozpoczynającym się Wielkim Postem. Inna etymologia tej nazwy pochodzi ze starożytnego Rzymu, gdzie tak nazywano wóz, który uczestniczył w procesji świątecznej ku czci bogini Izydy, a później Dionizosa. Karnawał wywodzi się z kultów płodności i z kultów agrarnych. W tamtych czasach wierzono, że im wyżej się będzie skakało, tym wyżej będzie rodziło zboże. I dlatego właśnie nieodłącznym elementem zabawy są tańce.

KARNAWAŁ na teneryfie, CZYLI JAK BAWIĄ SIĘ KANARYJCZYCY:

Obecnie Karnawał w Santa Cruz na Teneryfie aspiruje do wpisania go przez UNESCO na listę Dziedzictwa Ludzkości. W 1987 podczas karnawału dała koncert kubańska piosenkarka Celia Cruz wraz z orkiestrą Billo’s Caracas Boys. W wydarzeniu tym uczestniczyło 250 tys. widzów i zostało ono wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa jako największe skupisko ludzi na koncercie, na wolnym powietrzu, który to rekord utrzymuje się do dnia dzisiejszego.

Przygotowania do karnawału trwają kilka tygodni, od pierwszego pokazania głównego plakatu poczynając, przez wybór Królowej Dziecięcej, Królowej Seniorów, najlepszych murgas, a także piosenki przewodniej oraz przedstawieniu kandydatek na Królową Karnawału kończąc. Właściwy Karnawał rozpoczyna się na tydzień przed Środą Popielcową wyborem najpiękniejszej czyli Królowej Karnawału…

 

Zarezerwuj teraz

Imię*

E-mail*

Telefon*

Dorośli*

Dzieci* (3-11 lat)

Przylot*

Wylot*

Hotel*

  • Bilety wstępu na wszystkie atrakcje dostarczamy do hotelu - gratis!
  • Płatności dokonywane są po przybyciu na Teneryfę.
  • Obsługa w jezyku polskim!
  • Wypełnij formularz, zadzwoń lub wyślij sms: +48 882 599 034, +34 671 616 653
error: Content is protected !!