TEIDE TENERYFA ½ DNIA TOUR


EL TEIDE TENERYFA WYPRAWA 1/2 DNIA – INFORMACJE O ATRAKCJI:

El Teide Teneryfa Wyprawa 1/2 Dnia to idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą poznać najbardziej urokliwe zakątki Teneryfy w ciągu jednej doby.

 • WJAZD NA WULKAN TEIDE KOLEJKĄ TELEFERICO PŁATNY DODATKOWO (13,50€ DO 14 LAT, POWYŻEJ TEGO WIEKU 27€) – bilety zapewnia organizator!
 • Dla kogo: dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć najwyższy szczyt Hiszpanii i odwiedzić Park Narodowy Cañadas del Teide
 • Czas trwania: odbiory trwają max. 30 min, czas trwania wycieczki łącznie ok. 5 h
 • Dzień realizacji: środa, wyjazdy ok. godziny 8:00 dla strefy południowej
 • Trasa: południe wyspy – przejazd przez Chio od strony zachodniej – Park Narodowy Las Cañadas del Teide – Teleferico – alternatywnie Montaña Blanca – alternatywnie El Portillo (Centro de Visitantes), Roques Garcia – zjazd doliną Vilaflor na południowe wybrzeże
 • Program: El Teide wyprawa ½ dnia z możliwością wjazdu kolejką pod szczyt wulkanu Teide, to najbardziej uniwersalny sposób na poznanie i zwiedzenie wulkanu Teide z polskim przewodnikiem. Wycieczka trwa 5-6 h i ma formę lekkiego spaceru trekkingowego (ten kto nie chce, ten się nie zmęczy) i skupia się na najwyższym szczycie Hiszpanii (3.718 m.n.p.m.). To co możesz zobaczyć na wycieczce Teide ½ dnia to pola lawowe Cañadas del Teide – przeróżne kolory wnętrza ziemi od czerni po beże, zaskakujące twory skalne. Ze szczytu zobaczysz zapierające dech w piersiach widoki, zobaczysz Teneryfę „z lotu ptaka” i okoliczne wyspy. W programie Teide ½ dnia zaplanowana jest możliwość wjazdu kolejką linową Teleferico del Teide na wysokość 3555 m.n.p.m. (bilety na kolejkę Teleferico zapewnia organizator) tam trekking szlakami nr 11 i nr 12 na punkty widokowe. Przewidywany czas na górze to 2 godziny, czyli w sam raz na zrealizowanie któregoś ze szlaków pieszych i w sam raz pod względem zdrowotnym. Można też zamiennie udać się na trekking po zboczu wulkanu Teide od strony Montaña Blanca do ogromnych „jaj wulkanicznych” – Los Huevos del Teide (2300 m do 2700 m.n.p.m.). Dla pozostałych turystów program obejmuje postój przy malowniczych formacjach skalnych Roques de García oraz Minas de San José połączony ze spacerem trekkingowym oraz wizytą w Centro de Visitantes z pokazem filmowym, muzeum i ogrodem botanicznym. Na terenie Las Cañadas del Teide będziemy przebywali ok 3h. Na wycieczce Teide ½ dnia każdy znajdzie sposób na odkrycie tego cudownego miejsca Teneryfy. Będzie mieć okazję podziwiać krajobrazy wulkaniczne, plenery filmowe jak i miejsce testowania marsjańskich łazików.
  DOROŚLI DZIECI 3-13 LAT DZIECI DO LAT 3
 CENA ORGANIZATORA  35,00 € 20,00 €  GRATIS!

Ze strefy Costa del Silencio oraz Golf del Sur organizatorzy pobierają opłatę za transfer w wysokości 5€!

El Teide Teneryfa wyprawa – UWAGI I ZALECENIA:

 • zabrać odzież wierzchnią w zależności od pory roku (zimą temperatury na wysokości 2000 m.n.p.m dochodzą do ok. 15 stopni, latem ok. 20 stopni, na wysokości 3500 m n.p.m. zimą to ok. 8 i mniej stopni, latem ok.13 stopni)
 • zabrać wygodne buty do pieszych wycieczek – zalecamy kryte obuwie sportowe z dobrym bieżnikiem, natomiast w przypadku marszu szlakiem na Montaña Blanca, dobrze jest wziąć buty trekkingowe z uwagi na bardziej wymagające podłoże
 • zabrać aparaty fotograficzne i kamery
 • posiłek proponujemy spożyć po powrocie z wycieczki
Zarezerwuj teraz

Imię*

E-mail*

Telefon*

Dorośli*

Dzieci* (3-11 lat)

Przylot*

Wylot*

Hotel*

 • Bilety wstępu na wszystkie atrakcje dostarczamy do hotelu - gratis!
 • Płatności dokonywane są po przybyciu na Teneryfę.
 • Obsługa w jezyku polskim!
 • Wypełnij formularz, zadzwoń lub wyślij sms: +48 882 599 034, +34 671 616 653
error: Content is protected !!