WIOSKA MASCA – WULKAN TEIDE


MASCA TENERYFA – WSPANIAŁA WYCIECZKA DLA CAŁEJ RODZINY

  DOROŚLI DZIECI 3-11 LAT
CENA 50,00 € 25,00 €

Dla kogo: atrakcja Masca Teneryfa wulkan Teide to propozycja dla każdego kto chce wjechać na najwyższy szczyt Hiszpanii – wulkan Teide (wjazd opcjonalnie, płatny dodatkowo – do 14 lat 13,50€, powyżej 14 lat 27€) oraz zobaczyć malowniczo położoną wioskę Masca Teneryfa (podobno dawna kryjówka piratów!) 

Czas trwania: 8 – 9h

Dzień realizacji: wtorki i czwartki

Trasa: południe wyspy – Los Gigantes – punkt widokowy Masca Teneryfa – miejscowość Masca Teneryfa – wyżyna Las Cańadas – punkt widokowy Narises del Teide – spacer po formacji skalnej Roques de Garcia – El Teide – Vilaflor (opcjonalnie) – powrót na południe wyspy

Organizator gwarantuje: wysokiej klasy, klimatyzowany autobus oraz opiekę polskojęzycznego przewodnika

Program:

Z południa wyspy udamy się do miejscowości Los Gigantes, gdzie będziemy podziwiać zapierające dech w piersiach, jedne z najwyższych w Europie klify. Los Gigantes znajduje się na zachodzie Teneryfy, w gminie Santiago del Teide, ok. 11 km od miasta Santiago del Teide.

Następnie udamy się w kierunku miejscowości Masca Teneryfa, położonej w trudno dostępnych terenach masywu Teno. Miniemy Santiago del Teide i zatrzymamy sie w punkcie widkowym, gdzie zoabzczymy wieś Masca w całej okazałości. Kiedyś osada piratów, dzisiaj malownicze i porośnięte egzotyczną roślinnością urocze miejsce. W miejscowości Masca spędzimy godzinę na zwiedzaniu i spacerach po jej zakątkach, a chętni będą mogli posilić się w lokalnej restauracji.

Następnie wjedziemy na teren Parku Narodowego Las Cańadas del Teide, który w 2007 roku został wpisany na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO, aby dotrzeć do potężnej kaldery o średnicy około 16 km. Kaldera to  wielkie zagłębienie w szczytowej części wulkanu powstałe wskutek gwałtownej eksplozji. W wyniku dalszej działalności wulkanicznej w kalderze przeważnie tworzy się nowy stożek wulkaniczny, a w przypadku naszej wycieczki jest to wulkan Teide. Będziemy podziwiać podobny do księżycowego krajobraz wraz z niesamowitymi formacjami skalnymi Roques de Garcia. Zobaczymy również Pico Viejo oraz jęzory lawy zastygłe po ostatnim wybuchu. Wracamy przez Vilaflor (opcjonalnie)  – najwyżej położonej miejscowości  w Hiszpanii.  Powrót ok. 16:00.

 

Zarezerwuj teraz

Imię*

E-mail*

Telefon*

Dorośli*

Dzieci* (3-11 lat)

Przylot*

Wylot*

Hotel*

  • Bilety wstępu na wszystkie atrakcje dostarczamy do hotelu - gratis!
  • Płatności dokonywane są po przybyciu na Teneryfę.
  • Obsługa w jezyku polskim!
  • Wypełnij formularz, zadzwoń lub wyślij sms: +48 882 599 034, +34 671 616 653
error: Content is protected !!