WIOSKA MASCA – WULKAN TEIDE


  DOROŚLI DZIECI 3-11 LAT
CENA 50,00 € 25,00 €

Dla kogo: dla każdego kto chce wjechać na najwyższy szczyt Hiszpanii  – wulkan Teide (wjazd opcjonalnie) oraz zobaczyć malowniczo położoną wioskę Masca (podobno dawna kryjówka piratów)

Czas trwania: 8 – 9h

Dzień realizacji: środa i niedziela

Trasa: północ wyspy (odbiory ze strefy Puerto de La cruz) – wyżyna Las Cańadas – El Teide – spacer po formacji skalnej Roques de Garcia – punkt widokowy Narices del Teide – punkt widokowy Masca – miejscowość Masca – punkt widokowy (Mirador de Garachico) – Icod de Los Vinos (smocze drzewo) – powrót na północ wyspy (Puerto de La Cruz)

Organizator gwarantuje: wysokiej klasy, klimatyzowany autobus oraz opiekę polskojęzycznego przewodnika

Z północy wyspy udamy się bezpośrednio do Narodowego Parku El Teide, gdzie niebawem wjedziemy na wyżynę Las Cańadas i znajdziemy się w jednej z największych kalder na świecie. Park Narodowy El Teide, w roku 2007 został wpisany na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Kaldera natomiast to  wielkie zagłębienie w szczytowej części wulkanu powstałe wskutek gwałtownej eksplozji. W wyniku dalszej działalności wulkanicznej w kalderze przeważnie tworzy się nowy stożek wulkaniczny, a w naszym przypadku jest to El Teide.

Tam chętni będą mogli wjechać na taras widokowy, który znajduje się na wys. 3555m n.p.m., skąd w przejrzyste dni zobaczymy cały Archipelag Wysp Kanaryjskich. Kolejnym punktem programu będzie spacer po formacji skalnej Roques de Garcia. Następny przystanek to Narices del Teide (jęzory zastygłej lawy po wybuchu w 1798) i wspaniałe widoki na sąsiednią wyspę La Gomerę. Po krótkiej jeździe dotrzemy na punkt widokowy Masca, skąd rozpościera się malowniczy widok na wioskę do której pochwili się udamy. Postój w Masce (ok. 45 min.). Z Masca udamy się na Mirador de Garachico, gdzie wspaniale widoczne jest całe miasto zwane kanaryjskimi Pompejami. Kolejny przystanek to Icod de Los Vinos, gdzie znajduje się Smocze Drzewo (Drago Milenario) i bodega, która (bezpłatnie) uraczy nas swoimi trunkami i wyrobami lokalnymi. Po degustacji udamy się do hoteli w Puerto de La Cruz.

Zarezerwuj teraz

Imię*

E-mail*

Telefon*

Dorośli*

Dzieci* (3-11 lat)

Przylot*

Wylot*

Hotel*

  • Bilety wstępu na wszystkie atrakcje dostarczamy do hotelu - gratis!
  • Płatności dokonywane są po przybyciu na Teneryfę.
  • Obsługa w jezyku polskim!
  • Wypełnij formularz, zadzwoń lub wyślij sms: +48 882 599 034, +34 671 616 653
error: Content is protected !!